Яким повинно бути подвір’я

Статті: 1 2 3

Уявимо собі, що всі нарешті усвідомили, що стан існуючих подвір’їв у місті гірше нікуди і їх потрібно змінювати. Допустимо навіть неможливе, що програму реконструкції та облаштування почали фінансувати на державному рівні, а працівники комунальних підприємств справді захотіли щось зробити. Скоріш за все історія закінчиться покладеним по всій території асфальтом, ще одним дитячим поруч зі старим та оновленими парканами навколо всіх лавиць. Щоб такого не сталось давайте розберемось, яким повинно бути подвір’я, і що треба робити.

Звісно подвір’я не повинно слугувати парковкою для автомобілів, або проїзжою частиною. В першу чергу воно потрібно для того, щоб проводити там вільний час. Аби територією було приємно гуляти пішохідну поверхню потрібно вкривати різноманітними типами бруківки та плит.

     
Place d’Youville, Montréal, Canada                                                                                    Ґратка для дерева від Hendrick Architectural Products 

Для хорошого відпочинку потрібне місце, щоб посидіти. Люди люблять знаходити затишні місця, щоб перевести дух. Думка, що чим більше лавиць, тим більше біля будинку алкоголіків, вкрай шкідлива для хорошого подвір’. Адже потрібно навпаки збільшувати кількість місць та покращувати їхню якість, щоб на вулицю виходили звичайні мешканці будинків. Тоді і весь простір буде здаватись привабливішим. Лавиці можуть бути дуже прості та дешеві, або дорогі у виробництві та з витівкою.


Spun від Heatherwick Studio

Хочеш зробити привабливу зону для відпочинку — додай дерев та різноманітної зелені. В тіні дерев приємно ховатися влітку, тим паче коли навколо них влаштовані зручні місця для сидіння.

     
Металева лавка від mmcité

Важливо, щоб подвір’я відрізнялись один від одного не лише власним розміром, але й матеріалами та типовими об’єктами. Найлегший спосіб зробити громадський простір цікавими — це урізноманітити варіанти лавиць, урн для сміття та можливих активностей.

     
ONE City Plaza

Потрібно відійти від стандартного набору дитячого майданчику: пісочниця, качеля, гірка і нарешті влаштувати справді майданчик для ігор, а не нудного длубання в піску. Дитячі майданчики повинні бути набагато цікавішими. Навіть звичайні радянські об’єкти знайомі всім з дитинства можуть виглядати привабливо.

     
Pulse Park

Місце для відпочинку в подвір’ї потрібні не лише дітям, але й дорослим.

     
Gantry Plaza State Park

Важливим елементом благоустрою є освітлення. Ввечері та вночі  воно додає території безпечності та затишку. Важливо пам’ятати, що потрібно використовувати різні види освітлення для різних зон, від нюансного біля лавиць до яскравішого в активних зонах. Звісно потрібно прибирати мачтові ліхтарі, що дістають вікон другого поверха, та замінювати їх на співмасштабні людині.

     
Plazas de Puigcerdà                                                                                                          Plaza Del Torico