Спосіб покращити зупинки

Нещодавно для обговорення презентували проект зупинок громадського транспорту, які планується встановлювати в Києві. Маємо декілька пропозицій та коментарів щодо їхнього покращення. 

Існують павільйони декількох варіантів в залежності від завдання, які вони вирішують. Не варто порівнювати його з закритими павільйонами з дверима на виділених лініях громадського транспорту. Оплата проїзду проходить до посадки в транспортний засіб, а тому повністю закрита зупинка необхідна для контролю пасажиропотоку.

Також існують варіанти, коли влаштовують закриті павільйони з обігрівом та кондиціонером, однак це окреме проектне завдання. Наврядчи наразі можливе використання такого проекту, як типового. Потрібно оцінювати вартість таких рішень.

Оригінальні варіанти з гойдалками, параметричними панелями та масштабними вивісками варто розглядати скоріше як одиничні проекти для популяризації громадськго транспорту та його привабливості.

В цьому проекті представлений типовий павільйон, який можна масово виробляти і встановлювати в найнедоступніших місцях з мінімальними технічними вимогами. Тому і розглядати його потрібно відповідно.

Стіни обов’язково повинні бути скляними, оскільки павільйони розміщуються здебільшого на тротуарах, і не варто закривати огляд для пішоходів. До того ж потрібно прямувати до вікритого міського середовища. Наприклад, це стосується парканів будівництв, які потрібно робити з сітки, яка не закриває огляд. Це один із способів, який зменшує злочинність в місті. Кожна зупинка повинна бути чистою незалежно від її конструкції, тому не можна прибирати скло з огляду на те, що воно погано виглядає, коли брудне. Це питання експлуатації.

Згодні щодо доцільності збільшення площин, які закривають від вітру та дощу. Наприклад, варто зробити ширшою праву прозору бокову панель. Також прибрати отвір між боковими стінами та навісом, туди скоріш за все буде задувати вітер, дощ та сніг.

На зображеннях не вказано, з якого матеріалу зроблено лавицю. Негативні якості металу — очевидні, також ненайкращим рішенням є пластик. Найкращий варіант — це використання дерева, або подібних матеріалів. Щодо невеликих перегородок між сидіннями на лавиці, це, мабуть, було зроблено з антивандальних міркувань, щоб на них не можна було зручно спати. Звісно кількість місць бажано збільшити, комфортне очікування транспорту пасажиром — це одна з основних функцій, яку повинен виконувати павільон.

Покищо не вирішена проблема з освітленням в павільоні, хоча це один з найважливісших елементів, який знову ж таки має сильний вплив на безпечність простору та його комфорт. Зазвичай, відсутність світла на зупинці ускладнює посадку і може привести до травм, бо часто в нас доводиться спускатись на проїзжу частину, щоб потім сісти в автобус. Зважаючи, що електронне табло в проекті є, то мережу для освітлення теж варто передбачити.

Тепер щодо навігації, і рішень, які прийняті в проекті. Наявне електронне табло можна використовувати лише для виводу інформації про номер наступного маршруту та час його прибуття. Тому що це інформація, яка цікавить пасажира на зупинці. Здається хорошим рішенням перенести табло в праву частину павільйону, щоб можна було переглядати інформацію і спостерігати за транспортом. Нема необхідності в його двосторонньому варіанті. 

В жодному разі електронне табло не можна використовувати для навігації, оскільки воно розташоване перпендикулярно руху транспорту, а тому практично недоступне пасажиру в автобусі. Найкраще рішення — це розмістити навігаційну панель на козирку навісу вздовж руху транспорту, тоді її будуть бачит пасажири з дороги. 

Крім того там буде достатньо місця, щоб розмістити попередні та наступні зупинки, а головне назву зупинки, на якій знаходиться пасажир. Це досить важливо, оскільки це необхідна пасажиру інформація, яку в нас чомусь взагалі ігнорують і щоб вийти на необхідній зупинці потрібно консультуватись у контролера або пасажирів.

На скляній панелі розміщена карта маршрутів міського транспорту. Вочевидь, карта там розміщена, як умовне позначення. На зупинці повинна бути лінійна схема маршрутів, які проходять через цю зупинку.

Це основні зауваження, які можна було б внести в дизайн павільйонів. Звісно більшість з них потрібно обговорювати і знаходити конкретні рішення.